Konkursy Wielkanocne

Data dodania: 25.03.2017 10:11

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach wielkanocnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach. Tradycyjnie odbędzie się konkurs recytatorski, na palmę oraz pisankę wielkanocną. Ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Spotkania Wielkanocnego 9 kwietnia o godzinie 12.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach.

Regulamin konkursu na pisankę wielkanocną:

Cele konkursu: propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki w obrzędowości ludowej, promocja dorobku kulturowego wsi, integracja środowisk lokalnych.

1. W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Raczki
2. Uczestnik konkursu może wykonać prace w kategoriach:
• I kat. – pisanka współczesna ( max 2 pisanki)
• II kat. –pisanka tradycyjna( max 2 pisanki)
3. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów.
4. Jury będzie oceniać wykonane prace, biorąc pod uwagę ich walory estetyczne i artystyczne, zgodność z tradycją lub wykonane techniką współczesną, nawiązujące jednak do symboliki Świąt Wielkanocnych.
5. Prace oceniane zostaną w następujących kategoriach wiekowych :
kategoria I – uczniowie klas I – III szkoły podstawowej
kategoria II – uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej
kategoria III – uczniowie gimnazjum
kategoria IV – wykonawcy dorośli - wiek bez ograniczeń
6. Prace uszkodzone nie będą brane pod uwagę.
7. Zwycięzcom konkursu organizatorzy ufundują nagrody rzeczowe, pozostali wykonawcy otrzymają drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.
8. Prace należy dostarczyć do 4 kwietnia 2017r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach. Prace złożone po terminie nie będą przyjmowane.
9. Prace powinny być zapakowane i opisane na odrębnej kartce w następujący sposób: imię i nazwisko autora, szkoła, klasa. Opis należy włożyć lub przykleić do opakowania.
10. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas „Spotkania Wielkanocnego” – 9 kwietnia 2017 r. o godz. 12.30. oraz na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach.
11. Prace konkursowe będą wyeksponowane na WYSTAWIE WIELKANOCNEJ w GOK w Raczkach. Prace konkursowe można będzie odebrać.
12. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych na potrzeby konkursu.
13. W sprawach nie objętych regulaminem decyduje organizator.

Regulamin Konkursu na palmę wielkanocną:

Cele konkursu: propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Konkurs stwarza okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm

Zasady uczestnictwa:

1. W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Raczki.

2. Na konkurs można dostarczyć jedną własnoręcznie wykonaną palmę z użyciem naturalnych tworzyw i tradycyjnych form zdobniczych.

3. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów.

4. Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne.

5. Prace uszkodzone nie będą brane pod uwagę.

6. Prace będą oceniane w 3 kategoriach wiekowych:
kategoria I– uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej
kategoria II – uczniowie gimnazjum
kategoria III – wykonawcy dorośli - wiek bez ograniczeń.

9. Prace powinny być oznaczone tabliczką(karta zgłoszenia) przytwierdzoną do palmy zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko osoby wykonującej pracę, klasa, szkoła / lub adres.

10. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas „Spotkania Wielkanocnego” – 9 kwietnia 2017r. o godz. 12.30. oraz na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach.

12. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych na potrzeby konkursu.

13. W sprawach nie objętych regulaminem decyduje organizator.

Regulamin Konkursu Recytatorskiego "Wiosna w poezji "

Cele konkursu:
• popularyzowanie poezji
• rozwijanie zdolności recytatorskich
• zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją
• zachęcanie do występów na scenie
• prezentacja umiejętności dzieci i młodzieży
• uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze

Zasady uczestnictwa:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół z gminy Raczki.

2. Konkurs będzie oceniany w następujących kategoriach wiekowych:

kategoria kl. 0- I

kategoria kl. II – III

kategoria kl. IV- VI

kategoria klas gimnazjalnych

3. Konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce wiosennej.

4. Uczestników należy zgłosić do 4 kwietnia 2017r.

5. Prezentacje konkursowe odbędą się w GOKu podczas „Spotkania Wielkanocnego” – 9 kwietnia 2017r. o godz. 12.30.

6. Komisja dokona oceny wg następujących kryteriów:

- dobór repertuaru (wartości artystyczne utworu oraz dobór do możliwości wykonawczych uczestnika);

- interpretacja utworu;

- celowość użycia środków pozasłownych (np. kostiumu, dźwięku,

elementów scenografii i innych) wspomagających interpretację;

-kultura słowa;

- ogólny wyraz artystyczny.
8. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych na potrzeby konkursu.

9. W sprawach nie objętych regulaminem decyduje organizator.

Kontakt telefoniczny: 87568514