Festyn Rodzinny

Data dodania: 25.05.2017 18:42

Zapraszamy na Gminno- Parafialny Festyn Rodzinny- Mama, Tata, Dziadkowie i Ja, który odbędzie się 11 czerwca 2017r. od godz. 12.30 w ogrodach parafialnych w Raczkach.

W programie:

- Marsz życia ( z kościoła na ogrody parafialne- orkiestra, mażoretki, parafianie z transparentami)
- Otwarcie Festynu
- Koncert Orkiestry Dętej OSP Raczki
- Pokaz mażoretek - grupa Lilki działająca przy GOK
- Występy przedszkolaków
- Występ recytatorów ze SP w Raczkach
- Piosenki z gitarą - grupa działająca w GOK
- Konkurs wiedzy o objawieniach fatimskich
- Cytaty św. Jana Pawła II - czytania
- Wspólna koronka do miłosierdzia Bożego
- Konkursy, gry i zabawy dla dzieci
- Pokaz udzielania pierwszej pomocy
- Konkurencje drużyn sołeckich
- Rozstrzygnięcie Konkursu na najsmaczniejsze ciasto
- Zumba oraz potańcówka z zespołem Raczkowiacy

Stoiska i atrakcje:

1. Stoiska gastronomiczne - grochówka z kuchni polowej, domowe wypieki, wiejskie jadło - stoiska prowadzone przez Koła Gospodyń z Raczek i Małych Raczek.
2. Słodkie co nieco - stoiska ze słodyczami, popcornem, napojami, lodami.
3. Zaczarowane buźki - pracownia makijażu dziecięcego.
4. Stoisko plastyczno- techniczne - Zrób to sam.
5. Stoisko animacji zabaw dla maluchów .
6. Bezpłatne atrakcje rekreacyjne: zamek dmuchany, zjeżdżalnia, skoczek, dmuchany plac zabaw dla maluchów.
7. Płatne atrakcje rekreacyjne typu: kule wodne.
8. Inne stoiska: zabawki, rękodzieło, kosmetyki.
9. Punkt medyczny - bezpłatny pomiar ciśnienia i poziomu cukru.

Zachęcamy sołectwa do zorganizowania 4 osobowych drużyn, które wezmą udział w 3 konkurencjach sportowych. Drużyny należy zgłosić do organizatorów podczas Festynu.

Za wzięcie udziału w występach artystycznych lub w dowolnej konkurencji , każdy uczestnik otrzymuje los, biorący udział w losowaniu nagrody głównej i innych nagród rzeczowych.

Organizatorzy: Wójt Gminy Raczki, Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach, Ks. Proboszcz, Akcja Katolicka i Rada Parafialna przy Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach.

Współpraca: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Raczkach, Koło Gospodyń Raczkowskich, Koło Gospodyń z Małych Raczek, sołectwa, GS Raczki, lokalni przedsiębiorcy.

Regulamin konkursu na najlepsze ciasto:

1. Cel konkursu: propagowanie tradycyjnego wypieku ciast , wymiana doświadczeń kulinarnych.
2. Warunki uczestnictwa w konkursie:
- udział w konkursie może wziąć przedstawiciel/ka każdego sołectwa z terenu gminy Raczki;
- każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedno ciasto
- ciasta będzie oceniać komisja konkursowa, która powołana zostanie przez organizatorów;
- decyzja komisji konkursowej jest ostateczna;
- uczestnik konkursu jednocześnie wyraża zgodę na prezentację i degustację zgłoszonego ciasta przez uczestników uroczystości.
3. Kryteria oceny:
- walory smakowe
- walory estetyczne, w tym dekoracja, kształt oraz prezentacja wizualna.
4. Ciasta konkursowe należy dostarczyć w dniu Festynu w godz. 10.00 – 12.00 do sali Caritas w Domu Parafialnym w Raczkach,
- każdy produkt otrzyma numer porządkowy, według kolejności zgłoszenia
- ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród nastąpi w dniu 11 czerwca 2017r. podczas trwania Festynu.
5. Uczestnicy konkursu oświadczają, że:
- wyrażają zgodę na przetwarzanie w celach związanych z konkursem danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U.z 2014 r. poz. 1182 j.t. z późn. zm.).
- wyrażają zgodę na bezpłatną publikację swojego wizerunku na zdjęciach w zakresie promocji konkursu –zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
6. Postanowienia końcowe:
- wszelkie informacje dotyczące konkursu udzielane będą w GOK w Raczkach, tel. 875685140

Regulamin festynu:

- Festyn odbywać się będzie na terenie ogrodu parafialnego w godzinach 12.30– 19.00;
- w Festynie bierze udział społeczność lokalna;
- nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwają organizatorzy;
- za przeprowadzenie poszczególnych konkurencji odpowiadają osoby prowadzące daną konkurencję oraz osoby obsługujące przygotowane stanowisko;
- na terenie Festynu obowiązuje zakaz spożywania i handlu alkoholem;
- każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa i kultury;
- uczestnicy Festynu wyrażają zgodę na przetwarzanie w celach związanych z konkursami danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U.z 2014 r. poz. 1182 j.t. z późn. zm.);
- uczestnicy Festynu wyrażają zgodę na bezpłatną publikację swojego wizerunku na zdjęciach w zakresie promocji Festynu- zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych;
- organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dysponowania materiałem audiowizualnym z Festynu, uwzględniając obowiązujące prawo autorskie;
- oceny członków jury i sędziów są niepodważalne i ostateczne;
- sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzygają organizatorzy Festynu;
-na Festynie obowiązuje uśmiech na twarzy i dobry humor.