Malunki Muzyczne

Data dodania: 07.07.2017 18:07

Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach zaprasza do udziału w projekcie Malunków Muzycznych w Raczkach. Warsztaty, podczas których powstaną murale odbędą się w dniach 26-29 lipca, zaś otwarcie przewidziane jest na dzień 30 lipca.

Program:

26-29 lipca (plener)

- Warsztaty Malunki Muzyczne w Raczkach

30 lipca godzina 12.30 (Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach, plener)

- otwarcie murali

- koncert Orkiestry Dętej OSP Raczki

- koncert Orkiestry Dętej OSP Sejny

- pokaz filmu "Na pierwsze Raczkowiak, na drugie Muzykant"

Projekt realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odbędzie się w kilku małych miejscowościach w różnych regionach Polski, w tym w miejscowości Raczki. Zakłada powstanie malowideł ściennych na bazie historii lokalnych związanych z muzyką ludową, orkiestrami dętymi, bądź dawnymi muzykantami danego regionu. Prace nad malowidłami poprzedzą warsztaty z mieszkańcami oparte na mikrohistoriach zawartych w opowieściach oraz starych fotografiach. Realizacją projektu zajmie się Małgorzata Bajka przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Raczkach. Małgorzata Bajka ukończyła wydział Grafiki na Warszawskiej ASP i pracownię Malarstwa Ściennego na wydziale Malarstwa. Zajmuje się m.in grafiką projektową i warsztatową, ilustracją, fotografią, dokumentacją filmową, scenografią, budową instrumentów. Maluje i wykonuje techniką kolażu murale. Angażuje się często w projekty, w których ważne jest działanie ze społecznością lokalna, na bazie historii danego miejsca, jego wielokulturowej tradycji, oraz baśni i legend.