Dożynki 2017

Data dodania: 08.08.2017 15:34

Informujemy, iż Starostwo Powiatowe w Suwałkach wraz z Urzędem Gminy w Raczkach organizują Powiatowe Święto Plonów w Dowspudzie. Uroczystości rozpocznie Msza Święta polowa o godz. 11.00 w dniu 3 września 2017 r. na terenie Zespołu Szkół w Dowspudzie.

Jednym z kolejnych punktów programu uroczystości będzie Konkurs wieńców dożynkowych i wiązanek żniwnych. Konkurs ma na celu uchronienie od zapomnienia dawnych, lokalnych tradycji wicia wieńców i wiązanek żniwnych, kultywowanie i popularyzację tych zwyczajów, aktywizację życia kulturowego mieszkańców wsi, prezentację bogactwa plonów wkomponowanych w wieniec dożynkowy i promocję dorobku kulturowego polskiej wsi a także rozbudzanie i poszerzanie zainteresowań twórczością ludową kolejnych pokoleń.

Już dziś serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie. Laureaci czołowych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu do pobrania na stronie: http://www.powiat.suwalski.pl/kat/aktualnosci/konkurs-wiencow-dozynkowych-i-wiazanek-zniwnych