Święto Plonów w Dowspudzie

Data dodania: 24.08.2017 09:45

Samorządy Powiatu Suwalskiego i Gminy Raczki wraz z Parafią pw. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach serdecznie zapraszają na tradycyjne obrzędy dożynkowe Święto Plonów 2017, które odbędą się 3 września w Dowspudzie.

W programie:

11.00 Msza Św. polowa w Dowspudzie
12.30 Część oficjalna uroczystości
  • Tradycyjny obrzęd dożynkowy
  • Uhonorowanie wyróżniających się rolników z powiatu suwalskiego medalem Powiatu Suwalskiego
  • Konkurs wieńców dożynkowych

15.00 Widowisko "Jak nasi ojcowie ciężko pracowali, jedno ziarenko w chlebek zamieniali" w wykonaniu Kapeli Ludowej "Onegdaj" z Filipowa (EDD 2017)
16.00 Spektakl taneczny "Inspiracje bałkańskie – Żar Bułgarii" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna (EDD 2017)

17.00  Występy zespołów ludowych i folklorystycznych z terenu powiatu suwalskiego

• Kapela Onegdaj z Filipowa
  • Zespół Zorniczeńka z Wysokiego, gm. Raczki
  • Zespół Raczkowiacy z Raczek