Dolina Kultur Dawnych V

Data dodania: 04.09.2017 11:46

Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach oraz Raczkowskie Archiwalia zapraszają na V spotkanie popularnonaukowe pt. „W Dolinie Kultur Dawnych”.

Spotkanie odbędzie się 22 września o godzinie 18.00 w Sali Kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach.

Prelegenci oraz tematy:

Marcin Halicki, Raczkowskie Archiwalia: "Wielka Wojna w obiektywie- Kres Guberni suwalskiej w czasie I wojny światowej".

Prezentacja oryginalnych, ponadstuletnich, publicznie nie udostępnianych albumów fotograficznych po niemieckim oficerze, którego regiment piechoty stacjonował m.in. w Augustowie. Kilkaset zdjęć, na które składa się ów wyjątkowy zbiór, przedstawiają codzienne życie niemieckich żołnierzy, a tłem jest teatr wojny w regionie. Albumy ze zbiorów Pana Marcina Turkowskiego.

Wstęp wolny!