W Dolinie Kultur Dawnych VII

Data dodania: 16.11.2017 10:41

Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach oraz Raczkowskie Archiwalia zapraszają na VII spotkanie popularnonaukowe W Dolinie Kultur Dawnych.

Spotkanie odbędzie się 6 grudnia o godzinie 18.30 w Sali Kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach.

Prelekcje:

dr Krzysztof Snarski, Muzeum Okręgowe w Suwałkach: "Mała architektura sakralna w gminie Raczki".

mgr Marcin Halicki, Raczkowskie Archiwalia: "Fotograficzna zagadka pierwszego mostu kolejowego w Raczkach". Fotografie ze zbiorów Pana Marcina Turkowskiego.

Słowo o prelegentach:

Krzysztof Snarski- kulturoznawca, muzeolog regionalista. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie ochrony zabytków. Członek Augustowsko-Suwalskiego Towarzystwa Naukowego. Wiceprezes białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Specjalista od historii i kultury mniejszości religijnej staroobrzędowców. Autor artykułów, redaktor książek naukowych i popularnonaukowych. Autor licznych scenariuszy i koncepcji wystaw muzealnych.

Marcin Halicki- pedagog, miłośnik historii regionu. Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku. Pomysłodawca i administrator "Raczkowskich Archiwaliów". Członek Suwalskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii "Penetrator". Popularyzator mikrohistorii na dawnej fotografii z obszaru gminy Raczki i gmin ościennych. Współautor oraz wydawca książek i albumów fotograficznych związanych z dawną fotografią oraz kulturą regionu. Współtwórca filmów dokumentalnych o historii i kulturze ludzi dawnego pogranicza. Autor wydarzeń, wystaw fotograficznych związanych z historią i wielokulturowością Raczek.

Wstęp wolny!