I Akcja Zapomniany Cmentarz

Data dodania: 13.03.2018 16:45

Wzorem największego na Suwalszczyźnie, zorganizowanego sprzątania doliny rzeki Rospudy, zapraszamy wszystkich chętnych do społecznej akcji porządkowania zapomnianych i zaniedbanych cmentarzy.

I Akcja "Zapomniany Cmentarz" zostanie przeprowadzona dnia 7 kwietnia (sobota) na zabytkowym cmentarzu ewangelickim, suwalskiej Parafii Ewangelicko- Augsburskiej Świętej Trójcy w miejscowości Józefowo w gminie Raczki. Na tej niewielkiej nekropolii założonej w XIX wieku pochowani są obywatele polscy wyznania ewangelickiego. Najstarsze pochówki pamiętają wiek XIX, zaś najnowsze to czas powojenny.

Informacje organizacyjne:

Zgłoszenia osób chętnych do udziału w Akcji przyjmowane są w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach, Plac Kościuszki 15 oraz pod numerem telefonu 87 5685140, jak i drogą e-mailową: gokraczki@op.pl. Wszelkich informacji udziela koordynator Akcji- Marcin Halicki.

Zbiórka:

Godz. 8.30- Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach
Godz. 9.00- Cmentarz w Józefowie

Prosimy o zabranie ze sobą wierzchniej odzieży ochronnej na wypadek niepogody oraz wszelkiego asortymentu pomocnego w porządkowaniu- np. siekiery, tasaki, sekatory, piły spalinowe, kosy mechaniczne z tarczami do krzewów, grabie, szpadle. Transport- własny.

Na zakończenie Akcji zaplanowane jest integracyjne ognisko wraz z ciepłym posiłkiem.

Uwaga! W przypadku wyjątkowo niesprzyjającej aury, Akcja zostanie zorganizowana w innym terminie.

Wsparcie sprzętowe w Akcji: PHU Las- Mar Mariusz Rzodkiewicz- Dealer Stihl Augustów.