Koncert Raczki Nocą

Data dodania: 02.10.2018 10:05

Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach zaprasza serdecznie na koncert pt. Raczki Nocą, który odbędzie się 28 października o godzinie 17:00 w Sali Kameralnej GOK w Raczkach.

W IV edycji zaduszkowych spotkań muzycznych będziemy gościć Roberta Jaworskiego - lidera zespołu Żywiołak mającego na koncie m.in. współtworzenie muzyki do gry komputerowej „Wiedźmin III” czy „World of tanks”. "Rekonstrukcja/ destrukcja", czyli solowa odsłona jego działalności, to nostalgiczna podróż w świat brzmień lutni późnorenesansowej. To na nowo rozczytane utwory ludowe z zapisów XIX wiecznego etnografa Oskara Kolberga oraz kompozycje współczesne inspirowane dokonaniami lutnistów takich jak Totte Mattsson, czy Jozef Van Wissem. Gościnnie wystąpi również śpiewająca oraz grająca na skrzypcach pięciostrunowych oraz barytonowych Zuza Ciszewska.

Koncert zostanie okraszony pokazem archiwalnych zdjęć dawnych Raczek i ich mieszkańców ze zbiorów Raczkowskich Archiwaliów. Pokaz fotografii "na żywo"- Marcin Pawlukiewicz (Sejny/ Archiwum Miejsko- Gminne).

Wstęp wolny!

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacji można dokonać dzwoniąc do biura organizatora na numer 875685140.