Misterium Drogi Krzyżowej

Data dodania: 29.03.2019 09:47

Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafia pw. Trójcy przenajświętszej w Raczkach zapraszają na Misterium Drogi Krzyżowej w wykonaniu Teatru Amatorskiego Grupa kłusowników – straż przednia im. Karola Wojtyły w Suwałkach, 12 kwietnia, godzina 18:00. Kościół parafialny w Raczkach.

Teatr Amatorski „Grupa kłusowników – straż przednia” im. Karola Wojtyły w Suwałkach, powstał w listopadzie 1980 roku. Obecnie patronem zespołu jest Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. Emila Młynarskiego. Zespół zrzesza zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe. Repertuar Teatru odwołuje się do wartości chrześcijańskich. Reżyserem zespołu jest Ewa M. Stąpór, emerytowana nauczycielka, posiadająca uprawnienia instruktorskie do pracy z amatorskimi zespołami teatralnymi. Artyści prezentowali spektakle w Suwałkach, a także w różnych miejscowościach regionu i kraju oraz na Litwie i Białorusi.

Wystąpią:

Zdzisław Sidorek- Jezus Chrystus
Grażyna Szejda- Maryja
Maria Aneszko- Maria, żona Kleofasa
Ewa Wojtanis- Maria Magdalena
Róża Toczko- Święta Weronika
Igor Barmuta- Święty Jan
Mirosław Jurgielewicz- Józef z Arymatei
Adam Dembowski- Szymon Cyrenejczyk
Marek Golubek, Wiesław Ołdak- Strażnicy
Zenobia Karłowicz, Justyna Korenkiewicz, Katarzyna Bogdan- Mieszkańcy Jerozolimy
Rozważania prezentuje- Ewa M. Stąpór
Przygotowanie ścieżki dźwiękowej- Wiesław Ołdak
Obsługa światła i dźwięku- Tomasz Ferenc, Marian Szejda
Kostiumy i scenografia- Grażyna Szejda, Zenobia Karłowicz
Reżyseria i autorstwo tekstu rozważań- Ewa M. Stąpór

Wstęp wolny (można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz rozwoju teatru).