Data dodania: 23.05.2019 14:21

Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziny z dziećmi na Dzień Dziecka wraz II Raczkowską Nocą Muzeów. Odbędziemy nostalgiczną podróż w przeszłość, aby młodszym przybliżyć, a starszym przypomnieć, jak wyglądały podwórkowe zabawy z czasów, kiedy nie było komputerów, smartfonów, a nawet telewizora w wielu domach. Po prostu, jak to niegdyś w Raczkach było...

Czas: 31 maja w godzinach 17:00- 21:00
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, Skwer im. Aleksandra Putry i plener w Raczkach

W programie:

- "Jak to drzewiej w miasteczku było"- krzyżówka terenowa szlakiem historycznych miejsc w Raczkach;
- "Co to za...?"- chodnikowe obrazy w wykonaniu uczestników;
- "Bawmy się jak nasi rodzice i dziadkowie"- podwórkowe gry i zabawy w stylu retro;
- "Zręczne ręce"- tara do prania, młynek do mielenia, zawiązany supeł, a może lipowy gwizdek? Praca- bawiąc- uczy;
- "Na ryneczku u pradziadka"- zapomniane Raczki na starej fotografii. Nie tylko dla maluchów;
- "Pobite gary!"- loteria fantowa, pokaz magii i inne niespodzianki;

Wydarzeniu towarzyszyć będą bezpłatne stoiska z domowymi wypiekami i grillowaną kiełbaską.

Wstęp bezpłatny!

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach, Raczkowskie Archiwalia, Stowarzyszenie Małoraczkowiacy znad Rospudy.

Współpraca: Pióropusz- Eventy Imprezy, Koło Gospodyń Raczkowskich, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Rada Sołecka w Raczkach.