Aktualności

Koncert Raczki Nocą

Data dodania: 01.10.2019 12:21

Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach zaprasza serdecznie na koncert zaduszkowy pt. Raczki Nocą, który odbędzie się 27 października o godzinie 19:00 w Sali Kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury.

Paweł Szamburski- "Ceratitis Capitata"

W V edycji zaduszkowych spotkań muzycznych będziemy gościć Pawła Szamburskiego - artystę, który jest od 20 lat aktywny na scenie muzyki niezależnej, skupionej głównie wokół środowiska Lado ABC. Z zespołem Bastarda we współczesny sposób reinterpretuje muzykę dawną i średniowieczną, w duecie SzaZa działa na polu interdyscyplinarnym. Komponuje do filmów, teatru, kina niemego oraz słuchowisk radiowych.

Paweł Szamburski na koncercie Raczki Nocą zaprezentuje materiał z debiutanckiego albumu "Ceratitis Capitata" z muzyką liturgiczną pięciu religii basenu Morza Śródziemnego. Artysta prowadzi koncert w oparciu o dźwięk, ale także słowo. Wprowadza to słuchacza w głębszy- muzykologiczny kontekst, a także relację z muzykiem, jego ekspresją i przekazem. Sama muzyka- na klarnet solo podejmująca wątki pieśni religijnych, to intymna, subiektywna podróż w głąb tradycji sufickiej, prawosławnej, bahastycznej, żydowskiej oraz chrześcijańskiej.

Koncert zostanie okraszony pokazem archiwalnych zdjęć dawnych Raczek i ich mieszkańców ze zbiorów Raczkowskich Archiwaliów. Pokaz fotografii "na żywo"- Marcin Pawlukiewicz (Sejny/ Archiwum Miejsko- Gminne).

Wstęp wolny!

← Powrót do aktualności

Komentarze z Facebooka