Galerie

Spotkanie z Michałem Paterem

Data dodania : 15.11.2017 10:11

12 listopada odbyło się w naszym ośrodku spotkanie z podróżnikiem Michałem Paterem i jego Autostopem na koniec świata. Prelekcja odbyła się w drugi dzień obchodów Święta Niepodległości w Raczkach. Przypominamy, że świętowaliśmy w sobotę podczas "Wieczornicy patriotycznej", a następnie w niedzielę spotkaliśmy się z Panem Michałem.

 

Michał Pater przyjechał do nas 30- letnią Ładą. Nie autostopem. W drodze miał awarię i "wysiadł" mu alternator (za to wsiadł i podjechał student z Ukrainy). Pomogliśmy naładować akumulatory, zaznajomić z kuchnią regionu, a podróżnik przeprowadził świetną, dowcipną i pełną wiedzy prelekcję m.in. o tym, jak nie mieć pieniędzy, a pokonać tysiące kilometrów, przeżyć w tajdze mając dwie konserwy, stworzyć autorską mapę topograficzną wykorzystując kawałek papieru i w końcu o tym, jak pokonać własne słabości, snując marzenia, które stają się planami i je... w końcu zrealizować. Serdeczne podziękowania kierujemy dla Roberta Basałaja za pamięć o macierzy, a dla Michała Patera za fantastyczny wieczór i nocne Polaków rozmowy.

 

PS Po spotkaniu okazało się, że wśród przybyłych jest mechanik samochodowy, który następnego dnia zregenerował w Ładzie alternator. Zupełnie za darmo. A Michał ma już kolejny, mały plan. Na wiosnę do Raczek powróci. Ładą, czy autostopem?

 

Marcin Halicki

 

Fot. Katarzyna Olfier- Halicka, Marcin Halicki

← Powrót do aktualności