Wigilia Raczkowska

Data dodania : 18.12.2017 11:42

Magia świąt Bożego Narodzenia sprawia, że staramy się być lepszymi ludźmi. To czas przesycony dobrocią, miłością, spokojem, otwartością na drugiego człowieka. W tym okresie pamiętamy o ubogich i samotnych. Święta to przede wszystkim bycie razem, dlatego też Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach zaprosili mieszkańców gminy na wspólną XIV Wigilię Raczkowską, która odbyła się17 grudnia b.r. na Raczkowskim Rynku. Uroczystość zorganizowaliśmy we współpracy z Kołami Gospodyń z Raczek i Małych Raczek, Akcją Katolicką, pracownikami GOPSu, Punktem Przedszkolnym, Szkołą Podstawową i Gimnazjum w Raczkach oraz pracownikami Baru Nika.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zaproszonych gości, wśród których byli: ksiądz proboszcz Henryk Polkowski, starosta powiatu suwalskiego pan Szczepan Ołdakowski, inspektor kultury i sportu w starostwie pani Barbara Cieśluk, wójt naszej gminy pan Andrzej Szymulewski, przewodniczący rady gminy pan Lech Ludwig, wiceprzewodniczący rady gminy pan Stanisław Ostrowski, radni, pracownicy Urzędu Gminy, GOPSu, szkół, przedstawiciele Kół Gospodyń, Akcji Katolickiej, Klubu Seniora oraz dzieci, młodzież i ich rodzice. Po życzeniach pana starosty i wójta oraz błogosławieństwie księdza proboszcza nastąpiła najmilsza chwila dzielenia się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Ze wszystkich stron dało się słyszeć ciepłe i szczere "Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku". Potem nastąpiła degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z Raczek, Małych Raczek , Akcję Katolicką i pracowników Baru Nika. Pomimo chłodu, atmosfera była ciepła i miła, a to za sprawą wykonawców programu artystycznego, na który złożyły się: koncert Orkiestry Dętej OSP w Raczkach pod kier. Ł. Masłowskiego, występy przedszkolaków przygotowanych przez M. Staniszewską, J. Drażba, K. Olfier- Halicką, uczniów Szkoły Podstawowej w Raczkach z klasy I i VII przygotowanych przez M. Taraszkiewicz, uczniów klasy IV przygotowanych przez K. Kowalską, mażoretek skupionych przy GOKu przygotowanych przez S. Bierdziewską. Program artystyczny zakończyło wspólne śpiewanie kolęd z zespołami Gozdawa i Raczkowiacy.

Na zakończenie uroczystości ogłoszone zostały wyniki Gminnego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową, do którego zgłoszono 14 prac . Komisja oceniająca przydzieliła nagrody w sposób następujący:

Kategoria do lat 10:

I miejsce- Magdalena Renowicka- Szkocja
II miejsce- Julka, Piotr, Wiktoria Sidor – Jaśki
III miejsce- Amelia Morusiewicz- Małe Raczki

Kategoria powyżej lat 10:

I miejsce (eqsequo) – Maria Renowicka - Szkocja i Jakub Jacuński – Raczki
II miejsce – Joanna Nalbach- Sidory
III miejsce – Tomasz Nalbach i Damian Sienica- Sidory

Kategoria wykonawców dorosłych:

I miejsce - Barbara Cieśluk
II miejsce - Zofia Sadowska

Kategoria rodzinna:

I miejsce - rodzina Buczyńskich - Wysokie
II miejsce – Hania i Marek Naruszewicz – Chodźki
III –(eqsequo) - Maja i Jacek Skłodowscy- Raczki, Marcelina i Paweł Morusiewcz- Małe Raczki, Weronika I Elżbieta Okrągłe – Raczki

Serdecznie dziękujemy za współpracę i przyczynienie się do organizacji naszej Wigilii. Dziękujemy występującym i wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Anna Dorota Halicka

Fot. Katarzyna Olfier- Halicka