IX Koncert Noworoczny

Data dodania : 08.01.2018 10:34

W niedzielę, 7 stycznia br. w ramach Pacowej Akademii Kultury odbył się w dowspudzkiej Kordegardzie niezwykły Noworoczny Koncert , którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach, Kordegardą   i Zespołem Szkół w Dowspudzie.

Niezwykły, bo  pełen kontrastów i różnorodności, zagrany przez Orkiestrę pod kierownictwem Ewy Chomicz- Wysockiej, która podczas Koncertu przyjęła nazwę   Pacowej Orkiestry Kameralnej.  Muzycy zaprezentowali program  wykonując m.in. dzieła mistrzów takich jak: Vivaldi, Torelli, Teleman, Kreisler, Gershwin . Muzycy okraszali przepiękne brzmienie Orkiestry swoimi wokalno- instrumentalnymi popisami . I trzeba przyznać, że ich anielskie głosy i dźwięki instrumentów doskonale pasowały do naszego Koncertu. Świetne wykonanie utworów, stworzyło niezapomniany klimat, dostarczyło pięknych przeżyć i doznań artystycznych.

Ewo, dziękujemy! Orkiestro, dziękujemy ! Życzymy Wam dalszego rozwoju artystycznego, inwencji w poszukiwaniu nowych form wyrazu oraz wielu wspaniałych koncertów.

Niezawodnej publiczności  serdecznie dziękujemy za bardzo liczne przybycie. Niech  wspólna radość i zabawa towarzyszy nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni.

Wykonawcy Koncertu:

Ewa Chomicz-Wysocka- fagot, fortepian- ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w specjalności fagot u adiunkta Zygmunta Tlatlika oraz Akademię Muzyczną filia w Białymstoku w specjalności fortepian u adiunkta Leszka Kota. Obecnie pracuje w szkołach muzycznych w Augustowie i Ełku. Jest nauczycielem dyplomowanym. Współpracuje z orkiestrami kameralnymi w Suwałkach, Ełku i Łomży. Koncertuje w Polsce i za granicą.

Agnieszka Wysocka- Juchniewicz – fortepian -  ukończyła PSM II stopnia w Suwałkach  oraz Studia Podyplomowe w zakresie Pedagogiki Szkolnej w Białymstoku. Pracuje jako instruktor nauczania gry na fortepianie oraz keyboardzie.Jest członkiem Orkiestry Dętej w Augustowie w zakresie gry na sakshornie tenorowym.

Maria Orzechowska – skrzypce -  ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Szczuczynie . Obecnie kontynuuje naukę w PSM ll stopnia w Białymstoku i jednocześnie studiuje prawo. Jest autorką tomika wierszy pt. "Moje Rozterki".

Ryszard Jasionowski – flet - ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w specjalności flet . Obecnie jest nauczycielem dyplomowanym w Zespole Szkół Muzycznych w Ełku. Wielokrotnie nagradzany odznakami, m.inn. Zasłużony Działacz Kultury. Współpracuje z orkiestrą Kameralną w Ełku. Koncertuje w kraju i za granicą.

Piotr Marciniak- trąbka - ukończył studia muzyczne na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie trąbki. Będąc studentem podjął pracę w zespole Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Zabrzu. Od 1985 był przez trzydzieści lat muzykiem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej w Katowicach, gdzie przez dwadzieścia pięć lat pełnił funkcję zastępcy prowadzącego grupę trąbek. Wraz z zespołem Filharmonii Śląskiej odbył liczne tournee koncertowe do większości krajów Europy, a także do Japonii. Występował jako solista z orkiestrą Filharmonii Śląskiej na Festiwalu Muzycznym w Saint Maximin we Francji. Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi w kraju. Brał udział w nagraniach płytowych Filharmonii Śląskiej od początku swojej obecności w tym zespole. Ma na swoim koncie również występy przed kamerami telewizji. Niemal równocześnie z pracą artystyczną rozpoczął działalność pedagogiczną. Jego wychowankowie na przestrzeni lat 2000 - 2015 wielokrotnie zdobywali nagrody i wyróżnienia na konkursach muzycznych w Polsce.  Obecnie jako nauczyciel dyplomowany zajmuje się działalnością pedagogiczną w zakresie prowadzenia zajęć nauki gry na trąbce  i sakshornie oraz prowadzenia zespołów instrumentalnych w Państwowych Szkołach Muzycznych w Suwałkach, Gołdapi i Olecku. W 2016 r. prowadzony przez niego Zespół Instrumentów Dętych uzyskał na Międzynarodowym Konkursie Młodych Wykonawców "Bursztynowe glissando" w Czerniachowsku (Rosja) GRAND PRIX. W latach 2015-2016 współpracował z Kapelą Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, z którą występował na scenach Polski, Litwy, Łotwy i Białorusi.

Szymon Boszko- instrumenty perkusyjne-  ukończył szkołę muzyczną I stopnia w Augustowie w klasie perkusji u mgr. Zbigniewa Lange. Obecnie kontynuuje naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Białymstoku w VI klasie II stopnia u mgr. Łukasza Zamaryki. Brał udział w licznych warsztatach, współpracując ze słynnymi artystami jak prof. Bernard Maseli, Gierasimos Ioannides (Grecja), Cezary Konrad, Semi Hwang (Korea Południowa), Wojciech Heżyk,dr. Leszek Lorenc, prof. Stanisław Skoczyński i prof. Piotr Biskupski. Był uczestnikiem innowacyjnego projektu Towarzystwa ProMusica Winter Orchestra Workshop  pod batutą Andrea Losa (Włochy), Simona Percica (Słowacja) i mgr. Kazimierza Dąbrowskiego.Brał również udział w projekcie Fundacji Pendereckich Muzyka Nowych Czasów. Koncertował w ramach wymiany między innymi w Norwegii, Grecji, Estonii i Finlandii.W maju 2017 r. uzyskał II nagrodę w Międzynarodowym konkursie Kameralnym w Wilnie. Poza grą na perkusji i fortepianie zajmuje się dyrygenturą i kompozycją.

Patryk Waszkiewicz - wokalista, jest maturzystą oraz uczniem PSM I stopnia w Ełku w klasie fagotu p. Ewy Chomicz. Jednocześnie przygotowuje się do egzaminu na studia wokalne do Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Dariusza Paradowskiego.

Konrad Boszko – gitara-  ukończył PSM I stopnia w Augustowie w klasie p. Dariusza Michałowskiego. Jest uczniem Technikum Gastronomicznego oraz przygotowuje się do egzaminów do PSM II stopnia w Białymstoku.

Anna Dorota Halicka

Fot. Katarzyna Olfier- Halicka