Galerie

Dzień Kobiet

Data dodania : 13.03.2018 11:41

Gdy wstaję rano, to jestem zaspana,
w południe we wnukach jestem zakochana,
a wieczorem – w książkach zaczytana…
wypowiedź p. Zofii Sadowskiej
 

Obchodzony od ponad wieku Międzynarodowy Dzień Kobiet na dobre zagościł w kalendarzu dni świątecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach, gdzie licznie zgromadzone Panie z Raczek i nie tylko, przybyły aby w wyjątkowy sposób uczcić swoje święto. Gości wspólnie powitali Wójt Gminy Raczki Andrzej Szymulewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Lech Ludwig, którzy złożyli kobietom życzenia i kwiaty na ręce Dyrektor GOK oraz zapewnili , że zawsze pamiętają o tym ważnym i wyjątkowym dniu. Również Panie stanęły na wysokości zadania i z okazji Dnia Męczenników złożyły życzenia Panom oraz wręczyły sympatyczne niespodzianki.

 

Tego wieczoru uczciliśmy także dziewiąte urodziny Koła Gospodyń Raczkowskich, któremu serdecznie dziękujemy za współpracę i smakowite wypieki, którymi Panie zachwyciły już niejednego uczestnika organizowanych przez nas uroczystości i imprez. Życzymy Wam zdrowia, pomyślności i nowych, twórczych pomysłów.

 

A potem na naszej uroczystości było już tylko mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. A wszystko za przyczyną młodzieży z   Koła Młodych Przyjaciół Ziemi Raczkowskiej, która przedstawiła  program kabaretowy  „Naprawdę, jaka jesteś?”. Jak zwykle młodzież spisała się na medal, natomiast Panie miały za zadanie odpowiedzieć na to pytanie. Okazało się, że widzą siebie jako istoty wyjątkowe, którym nie brakuje inteligencji,  czułości, cierpliwości ale i odrobiny szaleństwa. Są  pełne romantyzmu i  wrażliwości, pracowite, rodzinne, otwarte i ciekawe świata. Jeszcze inne przyznały się, że są pogodnymi i zaradnymi … gadułami oraz wspaniałymi żonami, matkami i kochankami. A z pewnością wszystkie są sympatyczne, towarzyskie i piękne. Pięknie też wykonały drugie zadanie, które polegało na ubraniu swojej głowy w kapelusz, który był znakiem rozpoznawczym tej imprezy. Pobiłyśmy I Raczkowski Rekord Kapeluszowy, który wyniósł 52 kapelusze! W następnym roku bijemy kolejny rekord!

 

Zaraz po tym specjalnie zaproszona przez nas Grupa Emila Mankiewicza sprawiła, że znaleźliśmy się na ukrytej  polanie, podziwialiśmy podziemne strumienie i  wiosenne kasztany. Wokalistka swoim syrenim śpiewem wprowadziła nas w wielkie zadziwienie, przyprawiła o szybsze bicie serca i czułyśmy w sobie … tańczące wariatki, które mają ciepłe plecy / przynajmniej ja tak  czułam/…

 

Zorganizowaliśmy także bardzo bogatą loterię fantową, której sponsorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach, Taki Sushi i kino Iskra w Augustowie , Studio Urody Lala Face w Raczkach i  Magda Daniło , Gabinet Kosmetyczny w Raczkach i pani Agata Pietrulińska,  Salony Fryzjerskie w Raczkach i panie: Elżbieta Okrągła, Marzena Sawków, Marta Stasiukiewicz, kwiaciarnie Fanaberia i Kaprys w Raczkach oraz panowie: Mariusz Szukajt i Jan Paczyński,  księgarnia w Raczkach i pani Jasia Kucharczyk, apteka w Raczkach i pani Maja Korzeniowska, Pizzeria nad Rospudą w Raczkach i pani Patrycja Olszewska, PPHU i pani Jolanta Rudziewicz, Andar i pan Dariusz Andruczyk.

 

W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie,  wszystkim artystom za wspaniałe występy, tradycyjnie gospodyniom z Raczek i Małych Raczek za słodki stół, Kasi Olfier –Halickiej za sesję zdjęciową, wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że nasza uroczystość była miła, i nastrojowa, a gościom za wdzięczne  towarzystwo, i wspaniałą atmosferę.  Do zobaczenia za rok! Pamiętajcie o II Raczkowskim Rekordzie Kapeluszowym! Szykujmy kapelusze!


Anna Dorota Halicka

 

Fot. Katarzyna Olfier- Halicka

← Powrót do aktualności