Koncert pasyjny

Data dodania : 26.03.2018 11:30

W dniu 23 marca odbyło się przejmujące misterium pasyjne Via Dolorosa w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego Viva Musica z dyrygentem Grzegorzem Bogdanem na czele. Koncert średniowiecznej formy obrzędowej wywodzącej się z kultury ludowej organizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach.

Misterium pasyjne Via dolorosa bazuje na tekstach zaczerpniętych z Żywota i bolesnej męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa autorstwa stygmatyczki i wizjonerki katolickiej bł. Anny Katarzyny Emmerich (1774-1824) ilustrujących czternaście stacji drogi krzyżowej. Warstwę muzyczną stanowią polskie pieśni pasyjne w opracowaniu Grzegorza Bogdana na zespół klarnetowy i chór mieszany.

Marcin Halicki

Fot. Katarzyna Olfier- Halicka oraz Marcin Halicki