Babski Wieczór

Data dodania : 11.03.2019 11:10

Licznie zgromadzone panie przybyły do Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach aby w wyjątkowy sposób uczcić swoje święto na Babskim Wieczorze. Gości powitał i złożył życzenia Wójt Gminy Raczki Andrzej Szymulewski. Wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Słowikowskim obdarowali panie czekoladami. Panie także pamiętały o panach i z okazji Dnia Męczennika złożyły życzenia i wręczyły sympatyczne niespodzianki.

Spotkanie było także okazją do uczczenia 10- lecia Koła Gospodyń Raczkowskich. Paniom z Koła serdecznie dziękujemy za owocną współpracę, życzymy zdrowia, pomyślności i nowych, twórczych pomysłów.

Wieczór obfitował w mnóstwo artystycznych niespodzianek. W pierwszej części programu podziwialiśmy grupę utalentowanych instrumentalistów, uczestniczących w zajęciach nauki gry na pianinie i gitarze w GOKu , a także członków Koła Młodych Przyjaciół Ziemi Raczkowskiej i Koła Gospodyń Raczkowskich, którzy przedstawili barwne widowisko „ Lustereczko, powiedz przecie!”. Piosenki, humorystyczne teksty, znakomita gra aktorska i scenografia złożyły się na wspaniały program. Następnie na scenie zagościła kraina łagodnych ballad i romansów w wykonaniu „Duetu z Przypadku", w składzie Dorota Bujnowska- wokal, Emil Kulbacki- wokal, pianino. Artyści stanęli na wysokości zadania i dostarczyli publiczności wielu niezapomnianych wrażeń.

W międzyczasie panie miały dwa zadania do wykonania. W pierwszym udzieliły odpowiedzi na pytanie: z czym kojarzy się im kobiecość? Drugim zadaniem było bicie kapeluszowego rekordu. Oba zadania zostały wykonane na medal. Kobiecość została znakomicie określona, a II Raczkowski Rekord Kapeluszowy/ w ilości 55 kapeluszy/ pobito! Przez cały czas Panie miały możliwość rozmów przy kawie, pysznych wypiekach i przekąskach owocowych, przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń z Raczek i Małych Raczek. Na zakończenie programu artystycznego pokazaliśmy prezentację multimedialną nawiązującą do 10 – lecia Koła Gospodyń Raczkowskich.

Zorganizowaliśmy także bardzo bogatą loterię fantową, której sponsorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach, Studio Urody Lala Face w Raczkach i Magda Daniło, Gabinety Kosmetyczne w Raczkach i panie Agata Pietrulińska, Grażyna Stefanowska, Salony Fryzjerskie w Raczkach i panie: Elżbieta Okrągła, Marzena Sawków, Marta Stasiukiewicz, kwiaciarnie Fanaberia i Kaprys w Raczkach oraz panowie: Mariusz Szukajt i Jan Paczyński, księgarnia w Raczkach i pani Jasia Kucharczyk, Andar i pan Dariusz Andruczyk. W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację przedsięwzięcia, które dało tak wiele radości, przyjemności i miło spędzonego czasu. Dziękuję sponsorom za wsparcie, wszystkim artystom za wspaniałe występy, gospodyniom z Raczek i Małych Raczek za słodki stół, a gościom za wdzięczne towarzystwo, i wspaniałą atmosferę. Do zobaczenia za rok!

Anna Dorota Halicka

Fot. M. Halicki, E. Grzyb