Galeria nad rospudą

Koncertowe Kadry

Data dodania : 20.12.2014 01:15

W GALERII  NAD  ROSPUDĄ

28 stycznia  2011r.  w o „Galerii nad Rospudą odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „ Koncertówki” – autorstwa Wojciecha Otłowskiego.

Wojciech Otłowski:

„Fotografia koncertowa wynika niewątpliwie z mej miłości do muzyki. Posiadam – ściślej mówiąc posiadamy – kilkaset płyt z różnoraką muzyką. W latach 1991-2001 w tygodniku „Krajobrazy” byłem recenzentem muzycznym. Obecnie jestem – wraz z NOKĄ z Forum Suwałki – współtwórcą strony Suwałki - miasto bluesa (www.blues.suwalki.pl). Moje „koncertówki” znalazły się na oficjalnej stronie Suwałki Blues Festival oraz zilustrowały płytę Jana Błędowskiego i Nocnej Zmiany Bluesa – „Koncert w Suwałkach”. Co ciekawe blues nie jest gatunkiem, który byłby mi najbliższy, choć słucham go oczywiście. Inna sprawa, że czasami „focę” na koncertach artystów, których – mówiąc eufemistycznie – niezbyt cenię. Zaprezentowane w Raczkach fotografie powstały w okresie: wrzesień 2008 – wrzesień 2010. Zrobiłem je przeważnie w Suwałkach, ale także w Węgorzewie, Sejnach, Wigrach, Raczkach i Dowspudzie.

Częściowo właśnie za sprawą fotografii koncertowej nawiązałem współpracę z największym suwalskim portalem internetowym Suwałki Info. Z kolei zdjęcia sportowe doprowadziły do zainteresowania się moją osobą – a ściślej mówiąc – moimi fotografiami Sportowego Podlasia i Gazety Wyborczej.”

Dotychczasowe wystawy:

- Biurowiec Sztuki na ulicy Północnej; Suwałki, październik – listopad 2009. Wystawa zbiorowa. Zaprezentowałem zdjęcia z Suwałki Blues Festival.

- „Koncertówki” – Galeria Jednego Obrazu, Suwałki, styczeń – luty 2010

- „Suwałki Blues Festival w Sepii” - Bar Polski; Suwałki, lipiec – listopad 2010

- „Suwałki Blues Festival w Obiektywie”; wystawa zbiorowa ROKiS-u; Suwałki –Galeria PAcamera/Galeria-Pizzeria Rozmarino; lipiec – sierpień 2010

- Biurowiec Sztuki II w galerii centrum handlowego PLAZA; „Piknik Kawaleryjski”, grudzień 2010 – luty 2011.

www.wojciech-otlowski.pl