Galeria nad rospudą

Styczeń 2007

Data dodania : 19.12.2014 23:54

Mała Szkoła Fotografii z Suwałk - Wystawa zbiorowa- wernisaż 21 stycznia 2007r. Szkoła fotografii działa w Suwałkach od 2004 roku, prowadzona jest przez fotografika, Radosława Krupińskiego "CameraArtStudio". Adepci tej szkoły realizują w ciągu roku podstawowe tematy fotograficzne, takie jak: martwa natura, pejzaż, portret, reportaż. Wystawa prezentuje przekrój dokonań grupy.

MAŁA SZKOŁA FOTOGRAFII powstała w 2004 roku i od razu znalazła uznanie wśród amatorów fotografii. Nabór do szkoły pierwszej edycji rocznika 2004/2005 zgromadził ponad 20 osób, ale tylko połowa z nich dotrwała do końca rocznego kursu nauki fotografii. Bo szkoła jest nazwą kursu fotograficznego o zaawansowanym projekcie zajęć. Adepci szkoły realizują w ciągu rocznego cyklu zajęć cztery podstawowe tematy fotograficzne: martwa natura/architektura, portret, pejzaż i reportaż. Oprócz tego biorą udział w wielu plenerach i warsztatach fotograficznych o charakterze studyjnym. Do wykładów podczas realizacji kursu zapraszani są znakomici fotograficy i krytycy sztuki fotografii nie tylko z terenu ziemi suwalskiej, ale również z ważnych ośrodków artystycznych z terenu całego kraju. Wśród nich znaleźli się: Stanisław Woś, Jarosław Borejszo, Piotr Bułanow, Zbigniew Słowikowski, Piotr Malczewski, fotoreporterzy z gazet warszawskich – Życia Warszawy i Gazety Wyborczej – Arkadiusz Ścichocki i Piotr Tołwiński, ale większość zajęć prowadzi założyciel kursu i właściciel studia fotograficznego – Camera Art Studio w Suwałkach, Radosław Krupiński.Obecna wystawa członków Małej Szkoły Fotografii prezentuje dorobek poszczególnych jej edycji tylko w sposób sygnalizujący możliwości i wrażliwość fotograficzną. Jest ona przekrojem dotychczasowego dorobku i  obrazem możliwości jeszcze nie zrealizowanych.